حیات در حیاط شماره ۶۵

حیاط شماره ۶۵

فروزان زیبایی، دارنیکو– این که یک کافه را به شماره اش بشناسید، شما را به سالهای سال دور می برد که هنوز شماره پلاک ها آنقدر خاص بودند که به یاد نگاه داشتنشان زیاد کار سختی نبود. اما در این روزهای شلوغ میان ساختمان‌های بلند شهر، به خاطر داشتن شماره یک پلاک کار سختی است. خب البته باید بگویم که پلاک این کافه ۳۲ است، و تنها نام آن حیاط شماره ۶۵ است. بگذارید پیدا کردن چرایی این سوال را به عهده خودتان بگذارم. یک دلیل برای رفتن به این کافه.
اما این کمترین دلیل شما برای سر زدن به کافه حیاط شماره  ۶۵ خواهد بود. اگر گذارتان به میدان فردوسی می افتد، حتما سری به آنجا بزنید. اگر نمی افتد هم گذر کنید! پشیمان نخواهید شد.

فضای کافه حیاط شماره ۶۵

کافه حیاط شماره ۶۵ از شما با دو ردیف پله ورود پذیرایی میکند. پله ها را که بالا بروید یک فضای نسبتا مدرن خواهید یافت که انگار برای قرارهای نیمه رسمی شما ساخته شده است. و در آن میتوانید مبل های راحتی پیدا کنید و هم صندلی های کلاسیک چوبی. یک چیدمان رسمی که خانه مادربزرگتان را تلاقی کند. پارادوکس جالبی نیست؟
پله هایی که به پایین میروند هم، فضای دنج تری را برای کتاب خواندن و نمایشگاه کوچکی از محصولات فرهنگی در اختیارتان میگذارد. و پاتوق هنرمندان حرفه ای هم هست. من آنجا یک عکاس حرفه ای از هم دانشگاهی های قدیمم را دیدم و خب شاید برای شما هم اتفاق بیافتد. 🙂

حیاط!

و بخش سوم و هیجان انگیز کافه، حیاط. با گلدانهای شمعدانی کوچکی به دیوار و کتابخانه ایی دوست داشتنی و صندلی ها و کوسن های رنگانگ. پیشنهاداتی که برای نشستن در بهترین نقطه حیاط دارید قطعا بیش از آن خواهد بود که تصور میکنید. زیر یک درخت انجیر یا زیر سایبان هایی کنار قفسه کتاب!

از همه خوبی های کافه که بگذریم اگر اهل سیگار نباشید، شاید حیاط کافه که محبوب اهالی سیگار است برای شما دلنشین نباشد اما این نکته کمتر در برابر احساس خوب کافه و کافه‌من هایش به چشم می‌آید.

منو کافه حیاط شماره ۶۵

از محیط دوست داشتنی کافه که بگذریم، سخن از منوی نسبتا متنوع اما جذاب کافه است. باریستا حیاط شماره ۶۵ در درست کردن قهوه حرفه ای است. او کمتر اهل قهوه ای را ناراضی راهی میکند. البته تنوع نوشیدنی های میوه ای هم زیاد است. با وجود تعداد کم غذا در منو، تک تک آنها مزه ای بسیار عالی دارند.  پاستا آلفردو حیاط نیز به راحتی میتواند در لیست محبوب ترینهایتان قرار بگیرد. یک ساندویچ بیف هم دارند که گرسنگی دو نفر را ساپورت میکند!
تنوع صبحانه در کافه نیز  زیاد است. احساس خوب جاری در حیاط هم روز شما را خواهد ساخت.

 

حیاط شماره 65-دارنیکو
حیاط شماره ۶۵-دارنیکو

خلاصه اگر خواستید سری به کافه بزنید در روزهای نیمه تعطیل و عصرها، برای رزرو میز تماس بگیرید. هزینه ای ندارد اما خیالتان را برای دست خالی برنگشتن از کافه راحت میکند.

و شاید مهمترین نکته ای که در مورد کافه باید گفت رنج قیمت های آن باشد. حیاط شماره ۶۵ شاید ارزانترین کافه ای نباشد که به آن سر میزنید اما مطمئن باشید از گرانترین هایش هم نخواهد بود.

آدرس کافه:

ادرس: تهران ، خیابان انقلاب ( شرق به غرب). نرسیده به میدان فردوسى. خیابان موسوى. نبش کوچه اعتماد مقدم پلاک ٣٢ هر روز از ٩ صبح تا ١١ شب.
تلفن ☎️ ٨٨٣٠٢٨۴٢

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
یک نظر تاکنون داده شده
  1. جابر می گوید

    این کافی شاپ اوضاع منوی دمنوشش چطوره؟ حوالی انقلاب کدوم کافی شاپ ها دمنوش درست و حسابی دارن؟

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود