آموزش روش پخت کیک فاستر موز قهوه

کیک فاستر موز قهوه

یک کیک خوب می تواند بهانه ی خوبی برای نشستن و گپ زدن در کنار نوشیدن یک فنجان قهوه باشد. به علاوه پختن خود کیک نیز می تواند لذت و آرامشی را برای شما به دنبال داشته باشد و در نهایت شما می توانید  عشق و محبت خودتان را به همسر، دوست و یا فامیلتان هدیه نمایید.

روش های متفاوتی برای پختن کیک قهوه وجود دارد که ما  دستور العمل یکی از جدید ترین و خوشمزه ترین کیک ها با نام کیک فاستر موز قهوه را برای شما ارائه خواهیم داد.

کیک فاستر موز قهوه

این کیک ترکیبی از دسر اورلئان به همراه تکه های موز ، گردو و عصاره ی نیشکر می باشد. همچنین اضافه شدن دارچین و خامه ترش می تواند یک کیک با طعم عالی را به وجود بیاورد.

مواد مورد نیاز ( برای ۴ نفر ):

۱-نصف فنجان کره نرم و تکه تکه شده

۲-دو قاشق غذا خوری عصاره ی نیشکر

۳-یک فنجان شکر قهوه ایی روشن

۴-یک دوم فنجان گردوی خرد شده

۵-دو عدد موز با اندازه متوسط

۶-هفت دانه گیلاس

۷-سه چهارم فنجان شکر دانه ریز

۸-دو عدد تخم مرغ

۹-سه چهارم فنجان  شیر

۱۰-یک دوم فنجان خامه ترش

۱۱-یک قاشق چای خوری وانیل

۱۲-یک دوم فنجان قهوه دم کشیده

۱۳-یک چهارم قاشق چای خوری دارچین

۱۴-خامه کیک ( اختیاری )

مراحل پخت کیک

مرحله اول :

یک چهارم فنجان از کره را روی حرارت آب کرده و آرام آرام عصاره نیشکر و شکر قهوه ایی را به آن اضافه نمایید و به آرامی هم بزنید و سپس آن را  از روی حرارت بردارید و گردو را به آن اضافه نمایید.

مرحله دوم :

موز را از وسط به دو نیم تقسیم کنید و سپس هر نیمه را به سه قسمت تقسیم نمایید و به روی مرکز هر تکه موز یه عدد گیلاس قرار دهید.

مرحله سوم :

یک چهارم کره باقی مانده را با یک دوم شکر دانه ریز ترکیب کرده و با همزن برقی و با سرعت متوسط خوب هم بزنید هر زمان که کره و شکر به صورت کامل به هم مخلوط شد زرده تخم مرغ را به آن اضافه کرده و همچنان خوب هم بزنید. سپس شیر، خامه ترش، وانیل، و قهوه دم کشیده و دارچین را به آن اضافه کرده و تا زمان مخلوط شدن کامل مواد آن ها را هم بزنید.

مرحله چهارم :

سفیده تخم مرغ را تا زمان  شکل گرفتن یه مایه نرم هم زده و سپس به تدریج یک چهارم شکر دانه ریز را به آن اضافه نمایید و تا ایجاد ترکیب سفت آن را خوب هم بزنید.در آخر ترکیب های ساخته شده را با هم ترکیب کرده و به آرامی هم بزنید.

مرحله پنجم:

در آخر ترکیب کیک فاستر  موز قهوه را به مدت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه در دمای ۳۵۰ درجه ی فارنهایت قرار دهید و ۱۰ دقیقه پس از خارج کردن کیک از فر میتوانید برای تزیین  کیک از خامه استفاده نمایید.

www.darniko.com

 

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود