آیا قهوه میتواند شما را باهوش تر کند؟

قهوه و هوش

اگر یک دلیل بیشتر نیاز دارید تا قهوه خور شوید این مطلب را بخوانید: تا از ارتباط قهوه و هوش آگاه شوید.

طبیعی است که ما دلمان بخواهد نوشیدنی صبحگاهی واجبمان برای بدنمان مفید هم باشد. ماجرا آنجا جالب می‌شود که دانشمندان روز به روز مزایای بیشتر کافئین را کشف کنند و اینجاست که انگار به دعاهایمان پاسخ داده شده است.(متشکریم، خدایان کافئین!) . خب این بدان معنی است که قهوه ما را هوشمند تر میکند؟
خوشبختانه، دانشمندان میگویند خواص بسیاری در نوشیدن قهوه هست که میتواند ما را باهوش تر، متمرکزتر و در محل کار، مولدتر کند. زمانی که نوشیدنی صبحانه ما میتواند برای آنچه در طول روز منتظر ماست، ما را آماده تر میکند. همزمان میتواند ما را در برابر زوال عقل و بیماری هایی چون آلزایمر نیز مقاوم کند. پس درود به نوشیدنی محبوب صبحانه ما که با هر قلپ، ما را باهوش تر میکند!

قهوه و هوش -دارنیکو
قهوه و هوش -دارنیکو

تاثیر کافئین

حالا ما میدانیم که قهوه واقعا بی نظیر است.(اگر قبلا واقعا نمیدانستیم!). حالا بیایید به طور جدی در مورد خواص آن صحبت کنیم. (پیش از این هم جدی بودیم البته). بسیاری از آزمایشهای کنترل شده اثرات کافئین بر مغز را مورد بررسی قرار دادند و نشان دادند که کافئین می تواند خلق و خوی ، زمان واکنش، حافظه، هوشیاری و عملکرد شناختی را بهبود بخشد ، لورن بلیک، مددکار مستقر در مرکز پزشکی دانشگاه اوهایو، ویکسن، توضیح می دهد:

کافئین نه تنها یک عنصر محرک در قهوه است، بلکه رایج ترین و محبوب ترین روانگردان در جهان نیز هست. به علاوه بلیک توضیح میدهد که عملکرد اصلی کافئین در مغز اثر یک انتقال دهنده عصبی مهار کننده ای به نام آدنوزین را متوقف میکند. با محدود کردن اثرات مهار کننده آدنوزین، کافئین در واقع می تواند شلیک نورون ها را در مغز و آزاد سازی دیگر انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و نوراپی نفرین افزایش دهد. “.

قهوه و هوش -دارنیکو
قهوه و هوش -دارنیکو

همه این ها به کنار، اگر مزه قهوه را هم دوست ندارید باز هم میتوانید از این مزایا بهره مند شوید. چای نیز دقیقا همین عملکرد را دارد. سیمون چنگ، کارشناس چای و بنیانگذار و مدیر عامل شرکت پیمای چای می گوید هیچ ماده غذایی مانند چای سرشار از اسید آمینه نیست. آمینواسید موجود در چای، امواج آلفا را در مغز فعال میکند و فعال شدن این امواج باعث میشود که ما بیشتر احساس هوشیاری، تمرکز ، و خلاقیت بدون حواس پرتی داشته باشیم.

پس، فردا صبح بعد از صبحانه دوباره روی صندلی بنشینید، و از یک فنجان قهوه صبحانه خود لذت ببرید.

 

ترجمه و تنطیم: دارنیکو

منبع: myrecipes

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود