برگزاری نخستین دوره مسابقه ملی لاته آرت در ایران

مسابقه لاته آرت انتخابی مسابقات جهانی در روزهای ۲۴ تا ۲۹ بهمن ۹۴ در مرکز خرید سام سنتر برگزار خواهد شد.

در تاریخ ۱۶ دی با اعلام رسمی انجمن باریستاهای ایران – نماینده مسابقات جهانی WCE – نخستین دوره مسابقه لاته آرت بهمن‌ماه سال جاری در روزهای ۲۴ تا ۲۹ بهمن برگزار خواهد شد. نفر نخست این مسابقات، ایران را در مسابقات جهانی لاته آرت

که روزهای ۱۰ تا ۱۳ فروردین ۹۵ در شانگهای چین برگزار می‌شود، نمایندگی خواهد کرد.

مهلت ثبت‌نام در این مسابقه از ۱۵ دی آغاز شده و تا ۱۵ بهمن ادامه خواهد داشت. شرکت‌کنندگان در مسابقه لاته آرت می‌بایست پاسپورت دائم در اختیار داشته باشند. شرکت‌هایی چون لاواتزا و چیمبالی از حامیان این مسابقه هستند.

در همین حال روز ۱۶ دی‌ماه ۹۴ جلسه توجیهی داوران مسابقه ایبریک با حضور «آن ماری» نماینده انجمن قهوه تخصصی اروپا (SCAE)  تشکیل شد. در این جلسه داوران به مرور نسخه جدید قوانین مسابقه ایبریک و تمرین داوری پرداختند. تاریخ برگزاری مسابقات داخلی ایبریک هنوز اعلام نشده؛ اما مسابقه جهانی ایبریک ۲۰۱۶ در روزهای ۲ تا ۶ اسفند ۹۴ در حاشیه‌ی نمایشگاه گال‌فود در دوبی برگزار می‌شود.

مسابقات جهانی قهوه WCE هر ساله در هفت رشته از جمله رشته‌های باریستا، قهوه دمی، لاته آرت، روست، ایبریک و مزه کردن قهوه برگزار می‌شود و نمایندگان کشورهای مختلف با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

ایران در اکتبر سال ۲۰۱۴ به‌طور رسمی به مسابقات جهانی WCE پیوست. سال گذشته نخستین دوره مسابقات در رشته‌ی باریستا در ایران برگزار شد و مهران محمدنژاد به‌عنوان باریستای برتر ایران به مسابقات جهانی باریستا در سیاتل اعزام شد.

امسال در کنار مسابقه باریستا، مسابقه لاته آرت و احتمالا مسابقه ایبریک نیز برگزار خواهد شد تا کشورمان در این رشته‌ها نیز نمایندگانی در مسابقات جهانی داشته باشد.

 

منبع: آیکافی

گردآوری و تنظیم: مجله و فروشگاه اینترنتی دارنیکو

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود