توکیو غول؛دم آوری قهوه به روش V60 توسط غول های ژاپنی!

غول ها قهوه را به روش V60  مینوشند.

حتما میدانید که قهوه در سرزمین آفتاب تابان از محبوبیت و تاریخچه بالایی برخوردار است. V60 روشی منحصر به فرد برای دم آوری قهوه است که ابداع آن را به ژاپنی ها نسبت میدهند.حتی برای تهیه بهترین نوع pulp یا فیبری که از آن فیلتر های کاغذی قهوه را تهیه میکنند هم باید به ژاپن سر بزنید.
هر چند ژاپن در زمینه چای فرهنگی بسیار غنی تر و تاریخی قدیمی تر دارد. اما قهوه نیز در این کشور به نوعی ژاپنیزه شده و ویژگی هایی منحصر به فرد یافته است.

انیمه ؛ رویای ژاپنی

انیمه که همان انیمیشن ژاپنی هاست در سراسر دنیا و همین کشور خودمان نیز طرفداران فراوانی دارد. انیمه داستانهایی درباره آینده است که معمولا از روی مانگا ساخته میشود!. اگر تمایل دارید راجع به انیمه و مانگا و مسائلی از این دست بیشتر بدانید سری به ویکیپدیا بزنید .

توکیو غول یکی از این انیمه هاست که از قضا جزو بهترین و محبوب ترین آن ها نیز لقب گرفته است.

دم کردن قهوه با v60 وی شصت در انیمه توکیوغول
دم کردن قهوه با v60

داستان از این قرار است که زیر پوست شهری که آدم ها به طور عادی در آن زندگی میکنند غول هایی وجود دارند که چهره ایی شبیه به انسان دارند اما با انسان ها کاملا متفاوت هستند و در واقع اصلی ترین تفاوت آن ها غذایشان است.
این غول های نسبتا محترم از غذاهای انسان ها نمیتوانند تناول نمایند و غذای آن ها خود انسان ها هستند!!
اما نکته ایی پای توکیو غول را به مجله دارنیکو میکشاند آنست که یک ماده غذایی مشترک میان انسان غول وجود دارد و آنهم چیزی نیست جز قهوه!
در میانه داستان پسر بچه قهرمان که به تازگی غول شده و از غذاهای غول ها(گوشت آدمیزاد) زیاد خوشش نمیاید نزد استاد خود رفته و روش دم کردن قهوه را می آموزد.
استاد در اینجای انیمیشن به زیبایی و تمام و کمال نحوه ی دم کردن  قهوه را با دستگاه V60  به پسرک و البته به ما یاد میدهد.از جمله نکاتی که استاد در مورد دم کردن وی شصت( v sixty) دقت در اندازه گیری وزن قهوه مورد استفاده است. برای دم کردن دقیق قهوه با این دستگاه میزان وزن , تاثیر بسزایی در طعم نهایی نوشیدنی خواهد داشت.

صرفنظر از نحوه آموزش قهوه که در قسمت سوم از فصل اول سریال نشان داده شده است , در کل توکیو غول داستان جذابی با محوریت تقابل نیروهای خیر و شر در درون یک انسان دارد که تماشای آن خالی از لطف نیست.

 

 

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود