قهوه دم کنیم یا بریم کافه ؟؟؟

قهوه دم کنیم  یا بریم کافه ؟؟؟ برای میلیون ها نفر در سراسر جهان، نوشیدن قهوه اولین کاری است که صبح انجام می دهند. آیا شما دم کردن قهوه را دوست دارید یا به کافه می‌روید؟ شما کدام  را انتخاب می کنید؟ کمی وقت برای جذب اطلاعات در این مقاله بگذارید.

افراد زیادی علاقه به دم کردن قهوه در خانه یا محل کار خود دارند، اما چرا این افراد نوشیدن قهوه در کافی شاپ را ترجیح می‌دهند؟

چرا این افراد تجربه خوبی از دم کردن قهوه ندارند. و می گویند “کافی شاپ قهوه را خوشمزه دم میکنه”

نوشیدن قهوه در کافی شاپ
نوشیدن قهوه در کافی شاپ

اکثر آنها دم کردن قهوه را کار سخت و تخصصی می‌دانند، یا اینکه تصور می‌کنند برای این کار نیاز به ابزار آلات و ماشین آلات پیچیده‌ای است، برای عده‌ای هم خرید قهوه کاری دشوار محسوب می‌شود. به همین علت ترجیح می‌دهند از قهوه های فوری استفاده کنند.

آیا واقعا همینطور است ؟ برای یافتن جواب سوال باید ادامه مطلب را بخوانید.

 

لذت دم کردن قهوه

اگر یک بار هم تجربه دم‌کردن قهوه را داشته باشید، حتما به این موضوع که بسیار لذت بخش است پی برده‌اید. پیچیدن عطر قهوه در فضا اطراف شما، فعل و انفعالات مختلف آن هم برای کسی که قهوه دم می‌کند بسیار جذاب است،البته روشن است دلایل زیادی برای رفتن به کافه وجود دارد ،اما هدف من از نوشتن این مقاله ترغیب شما به دم کردن قهوه است. 

هزینه یک فنجان قهوه در کافه بسیار گران تر از هزینه دم کردن همان قهوه در خانه است. فراگیری مهارت دم کردن قهوه باعث بالا رفتن سرانه‌ی مصرف قهوه می‌شود..

لذت دم کردن قهوه
لذت دم کردن قهوه

اما چرا بیشتر افراد به نتیجه مورد علاقه خود نمی‌رسند؟

فرض کنید کسی که یک بار قهوه ترک را در کافه نوشیده بوده و از طعم آن خوشش آمده بوده، اما وقتی قهوه ترک را در خانه دم می‌کند ، به خوبی آن قهوه نمی‌شود و حتی طعم بدی پیدا می‌کند.

باید بدانید که در کافی شاپ ها معجزه‌ای صورت نمی‌گیرد. هرکسی می‌تواند با رعایت اصولی که در ادامه به آنها می‌پردازیم یک قهوه ایده آل دم کند.

دم کردن قهوه روشهای مختلفی دارد، شما ابتدا باید بدانید که به چه قهوه ای علاقه‌مند هستید، قهوه ترک ، قهوه اسپرسو ، قهوه فرانسه از متداول ترین روشها برای دم کردن نوشیدنی قهوه است. نکته ی مهم بعد از انتخاب قهوه مورد علاقه این است که بدانید چگونه دم می‌شود و چه وسایلی برای آن نیاز است. پس لازم است، در ابتدا کمی بیشتر از روش های دم کردن قهوه بدانیم.

 

قهوه ترک

قهوه ترک به روشی که عثمانی سالها پیش برای دم کردن قهوه ابداع کرده‌اند گفته می‌شود. در این روش قهوه را به ریز ترین درجه آسیاب می‌کنند. معمولا از دانه قهوه با روست ملایم استفاده می شود. قهوه ترک همان قهوه‌‌ای است که با آن فال قهوه می‌گیریند. همین امر باعث زیاد بودن طرفدارهای آن شده است.

  • برای این روش شما نیاز به قهوه ترک و یک قهوه جوش ساده دارید.
قهوه ترک turkish coffee
قهوه ترک turkish coffee

 

قهوه فرانسه

قهوه فرانسه مانند چای، رقیق است، و به آن قهوه دمی یا چکه‌ای هم گفته می‌شود. در این روش دانه قهوه به درجه نسبتا درشتی آسیاب می شود، با آب گرم، دم شده و به وسیله فیلتر یا توری، تفاله قهوه از آن جدا می‌شود. قهوه فرانسه را در حجم بیشتری نسبت به دیگر روش ها سرو می‌کنند . و از طعم ملایم تری نسبت به  روش های دیگر برخوردار است.

  • شما با یک قهوه ساز یا یک فرنچ پرس می‌توانید به راحتی یک قهوه فرانسه دم کنید.
French-Press فرنچ پرس
French-Press فرنچ پرس

قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو کمی درشت تر از قهوه ترک آسیاب می شود. در این روش از قهوه با آب جوش و بخار، یک عصاره گرفته می شود. قهوه اسپرسو پایه بسیاری از نوشیدنی های سرد و گرم در کافی شاپ ها می‌باشد.

  • برای اینکه بخواهید یک قهوه اسپرسو دم کنید، شما به یک ماشین اسپرسو ساز یا یک موکاپات نیاز‌مند هستید.

esppresso دم کردن قهوه اسپرسو ماشین
esppresso دم کردن قهوه اسپرسو ماشین

 

 

دم کردن قهوه ایده آل خودتان

برای دم کردن یک قهوه استاندارد باید به چند نکته توجه داشته باشید.

۱ – نا امید نشوید :

اگر اولین بار است که می‌خواهید قهوه دم کنید نباید انتظار دم کردن یک قهوه عالی را از خود داشته باشید. توجه داشته باشید که دم کردن قهوه یک فن است، و برای موفقیت در آن نیاز به کمی تمرین است تا تجربه مناسب را کسب کنید، و بتوانید قهوه باب میل خود را دم کنید،

همچنین در نظر داشته باشید، که قهوه خوش طعم برای هر کسی متفاوت است، ( بعضی قهوه تلخ، قهوه پر کافئین و … ) و شما بهترین شخص برای پیدا کردن قهوه مورد علاقه‌ی خودتان هستید.

 

۲ – تهیه قهوه مناسب :

     – تهیه قهوه مناسب با روشی که می‌خواهید قهوه را دم کنید است.

بارها مشاهده کرده ام ، که افراد مقداری قهوه از گذشته در خانه داشته اند، و بدون توجه به اینکه قهوه‌، مناسب برای چه روشی از دم‌ کردن است، یا چقدر از فرآوری آن گذشته، اقدام به دم کردن آن می‌کنند و در اکثر موارد هم با نتیجه بدی روبه‌رو می‌شوند.

نظر به اینکه برای روش های مختلف معمولا درجه آسیاب و درجه روست قهوه متفاوت است، قبل از تهیه قهوه باید روشی را که دوست دارید با آن قهوه دم کنید را در نظر داشته باشید و نسبت به سلیقه خود خرید قهوه را انجام دهید . مثلا اگر کسی قصد دم کردن قهوه اسپرسو دارد و علاقه‌مند به قهوه با تلخی شدید و پر کافئین است ، باید قهوه روبوستا دارک روست با درجه آسیاب اسپرسو تهیه کند.

 

دم کردن قهوه اسپرسو موکا پات
دم کردن قهوه اسپرسو موکا پات

 

      – تهیه قهوه تازه 

وقتی از قهوه تازه صحبت می‌شود منظور قهوه ای است که از زمان روست آن مدت زیادی نگذشته باشد.

همچنین سرعت افت کیفیت دانه قهوه، نسبت به قهوه پودر شده بسیار پایین تر است، اگر امکان آسیاب کردن دانه قهوه برای شما وجود دارد، سعی کنید دانه قهوه تهیه کنید، اگر هم این امکان وجود ندارد، تاجای ممکن از جایی قهوه بخرید که دانه قهوه را تازه آسیاب می‌کند.

 

آسیاب قهوه دستی خانگی
آسیاب قهوه دستی خانگی

 

۳ – اطلاعات کافی برای دم کردن قهوه :

قبل از شروع باید نکات و مراحلی که برای دم کردن قهوه با روش مورد نظرتان وجود دارد را بدانید.

همچنین با کمی جستجو از طرفندهایی که می‌توانید طعم بهتری از قهوه بگیرید آگاه شوید، و از آنها استفاده کنید، اکثر این امور بسیار ساده است مثل اضافه کردن شیر ، سیروپ و … به قهوه که باعث خوش طعم شدن آن می‌شود.

اگر هم کمی ذوق به خرج بدهید و سری به منوی کافه ها بزنید به راحتی طعم‌های جدید از قهوه بدست می‌آورید، مثل “موکا” که از ترکیب قهوه اسپرسو دم شده ، شیر و شکلات بدست می‌آید.

 

باید باور کنید با رعایت همین نکات ساده ‌می‌توانید یک قهوه خوب برای خود و اطرافیانتان دم کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید. 

نویسنده : مسعود اکبریان / مجله تخصصی قهوه و شکلات دارنیکو  DARNIKO MAG

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود