فواید قهوه برای بیماری های کبدی

 سوال : آیا با وجود بیماری های کبدی میتوانم قهوه بخورم؟ فواید قهوه برای بیماری های کبدی چیست؟

فواید قهوه برای بیماری های کبدی : بله! در واقع قهوه برای کبد شما مفید هم هست.با توجه به آنچه بنیاد کبد کانادا منتشر کرده است، قهوه برای کبد شما مزایای زیر را دارد:
۱-نتایج  غیر نرمال تست خون کبد را بهبود میدهد ، و  Alt، AST و GGT را افزایش میدهد.
۲- با بهبود عملکرد انسولین ریسک ابتلا به کبد چرب را کاهش میدهد.
۳-پاسخ به درمان برای هپاتیت مزمن C را افزایش می دهد.
۴- ریسک «سیروز» ناشی از الکل یا ویروس هپاتیت را کاهش میدهد.
۵- باعث پایین آمدن احتمال ابتلا به سرطان کبد میشود.

 

چقدر قهوه بخوریم؟

 

این نتایج شگفت انگیزند. و نشان میدهند که ۳ فنجان قهوه در روز برای دستیابی به آنها لازم است. هرچند تحقیقات هنوز علت فواید قهوه برای کبد را توضیح نمیدهند. ولی قهوه سرشار از «پلی فنل» هاست که نوعی آنتی اکسیدان است.

گری فگان، رئیس بنیاد کبد کانداست. این بنیاد خیریه از آموزش و پژوهش در زمینه بیماری‌های کبدی حمایت میکند. او بیانیه جالبی را منتشر کرده است. « اکنون شواهد قابل توجهی در دسترس است که نشان میدهند قهوه برای کبد مفید است. و دانشمندان هر روز بیشتر به خواص آن پی می برند. از آنجایی که بسیاری از مردم از بیماری کبدی خود تا قبل از مراحل پیشرفته اش خبر ندارند. خوبست بدانند که قهوه روزانه شان به کاهش آسیب به کبد کمک میکند.»

فواید قهوه برای بیماری های کبدی
فواید قهوه برای بیماری های کبدی

خب در نهایت؟

این یک واقعیت است؛ بیماری کبد تا قبل از رسیدن به مراحل پیشرفته شناسایی نمی‌شود. به همین دلیل است که من به همه توصیه میکنم که هر سال از پزشکشان بخواند تست سلامت کبد، این عضو حیاتی را انجام بدهند. اهمیت این تست زمانی بیشتر میشود که شما علائم آسیب کبدی مانند سوء هاضمه، نفخ شکم، نفس بد، خستگی و عدم توانایی و از دست دادن وزن را تجربه کرده باشید.

خیلی دلپذیر است بدانید چنین نوشیدنی محبوبی، تاثیر بسیاری بر سلامتتان دارد. تفاوت بسیاری بین قهوه سیاه تا آیس کافی همراه با کرم ، بستنی و کارامل وجود دارد. خواص بسیار آن را با افزودن شکر و مواد دیگر کاهش ندهید. اگر نیاز است که قهوه‌تان را شیرین کنید از شیرینی های طبیعی دیگر استفاده کنید.

 

همچنین بخوانید: قهوه و کاهش بیماری ها

منبع: liverdocter
ترجمه و تنظیم از : دارنیکو

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
یک نظر تاکنون داده شده
  1. کاظم می گوید

    جالب بود ممنون

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود