فواید قهوه برای مو

فواید قهوه برای مو

فواید قهوه برای مو چیست؟  آیا قهوه فقط برای بیدار ماندن مناسبت است؟ البته که هست، اما قهوه آثار دیگری هم دارد.

بسیاری از تحقیقات آثار قهوه بر سلامتی را نشان داده اند.

اما آیا میدانستید که قهوه میتواند برای موهای شما هم مفید باشد؟
اندازه، بلندی و پرپشتی مو، ربط مستقیمی به سلامت فولیکول های مو دارد.
در اینجا روش های برای استفاده موضعی از قهوه، برای تقویت فولیکول های مو ذکر کرده ایم.

ریزش مو

هیچ زنی دوست ندارد که موهایش را از دست بدهد. ریزش مو ارتباط مستقیمی با اعتماد به نفس آنان دارد. کافئین موجود در قهوه برای مو عالی است. هنگامی که به طور موضعی روی پوست سر مصرف شود، به سرعت خود را به فولیکول های مو رسانده و آنها را تقویت میکند.

رشد مو

قهوه ریشه های مو را با بهبود ساختار آن، تحریک به رشد میکند. بنابراین به رشد مو و جلوگیری از ریزش آن به صورت همزمان کمک میکند.

موهای قابل کنترل

قهوه بافت مو را انعطاف پذیرتر و نرم تر میکند. بنابراین میتوان از ان برای جداکردن موها از آن استفاد کرد. به علاوه شفافیت طبیعی به آن می بخشد.

شست و شو

شستن مو با قهوه باعث میشود بافت و رنگ موی شما بیشتر شود. قهوه را مثل مصرف عادی دم کنید و بگذارید سرد شود. سپس در مرحله آخر آبکشی مو، از آن استفاده کنید. نتیجه موهایی به لطافت ابریشم خواهد بود که سرعت ریزش آن نیز کم شده یا اصلا متوقف شده است.

روغن قهوه

روغن موجود در دانه های قهوه باعث بهبود گردش خون در پوست سر میشوند. دو فنجان روغن مناسب برای مو را انتخاب کنید و داخل یک ماهیتابه بریزید. یک فنجان دانه قهوه رست شده را نیز به آن استفاده کنید. هرچقدر این دانه های قهوه تیره تر باشند، مفیدتر اند.
مواد را مخلوط کنید و بگذارید با شعله کم به مدت هشت ساعت بپزد! هر یک ساعت به آن سر بزنید و آن را هم بزنید تا نسوزد. سپس از روی شعله بردارید و آن را فشرده کنید و آن را در محلی سرد و تاریک نگهداری کنید. این مخلوط را میتوانید به شامپوی خود اضافه کنید. یا حتی به آب در مرحله اخر آبکشی موهایتان.

 

فواید قهوه برای مو
فواید قهوه برای مو

رنگ:

کافئین در قهوه نیز به طور طبیعی به رنگ مو کمک می کند،

بنابراین می توان آن را به عنوان یک رنگ طبیعی برای موهای خاکستری مورد استفاده قرار داد.

 

در این لینک بیشتر بخوانید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود