قهوه و کاهش بیماری‌ها

قهوه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های جهان است که روزانه میلیون ها نفر از نوشیدن آن لذت می برند و جای تعجب نیست که مورد توجه عامه مردم قرارگرفته است. اما درباره آن پرسش های بسیاری مطرح است، از جمله: آیا مصرف قهوه زیان بخش است؟ موجب بروز بیماری ها می شود؟ ممکن است ما را از امراض مصون دارد؟ مدت مدیدی است که درباره این گونه پرسش ها، پژوهش های مشروحی صورت گرفته است. جا دارد طی این مقاله به اثرات بالقوه قهوه بر بیماری های زوال عقل (آلزایمر)، فلج رعشه ای (پارکینسون) و انواع سرطان ها نظری بیفکنیم.

 

 

  • آیا قهوه خطر آلزایمر را کاهش می دهد؟

 

بیماری آلزایمر، بیماری است که بر عملکرد مغز تاثیر می گذارد. مبتلایان به این بیماری اغلب در به یاد آوردن رخدادها، تصمیم گیری ها و درک زبان ها دچار مشکلاتی می شوند. همچنین امکان دارد تغییرات رفتاری از خود نشان دهند. این مرض معمولا افرادی را که سن شان بیش از ۶۰ سال است، مبتلا می کند. علت بیماری یاد شده هنوز کاملا معلوم نیست اما تصور می شود که عوامل وراثتی و محیط زیستی نیز در پیدایش آن موثر است و تاکنون درمانی برایش پیدا نشده است. نتیجه چند پژوهش بیانگر آن است که احتمالا مصرف قهوه خطر ابتلا به مرض مزبور را کاهش می دهد. پژوهش های صورت گرفته پیرامون شمار زیادی از افراد نشان داد که قهوه نوشان میانسال در اواخر عمر، کمتر گرفتار آلزایمر و عقل باختگی (دیوانگی) می شوند. کمترین میزان ابتلا به آن در کسانی مشاهده شده که روزی سه تا پنج فنجان قهوه نوشیده بودند. این یافته ها نقش پنهانی قهوه را در کاهش خطر آلزایمر نشان می دهد.

 

  • آیا قهوه انسان را از ابتلا به پارکینسون محافظت می کند؟

بیماری پارکینسون، نوعی اختلال مغزی است که باعث رعشه و لرزه شده و مانع حرکت و موزونی اندام می شود. این بیماری غالبا بعد از ۵۰ سالگی بروز می کند، اگرچه گاهی در نوجوانان هم روی می دهد و تا به حال درمان مشخصی نداشته است. دانشمندان از سال ۱۹۶۸ به بعد دریافته اند که نوشیدن قهوه خطر ابتلا به بیماری مذکور را کاهش می دهد. همین اواخر تحلیل جامعی که ۱۳ بررسی منتشر شده را ارزیابی کرد، حکایت از آن داشت که امکان ابتلای قهوه نوشان به این بیماری در اواخر عمر ۳۰ درصد کمتر است. برخی مطالعات اشاره بر آن دارند که علت این موضوع وجود پاره ای مواد در قهوه است که سلول های مغز را از آسیب محافظت می کنند.

 

 

  • آیا قهوه بر پیشگیری از سرطان تاثیر دارد؟

 

گزارش کارشناسانه ای که مشترکا توسط موسسه پژوهش های سرطانی جهان و موسسه پژوهشی سرطان آمریکا انتشار یافت، بیانگر آن بود که احتمال دارد نوشیدن برخی انواع قهوه اثر چشمگیری بر افزایش یا کاهش سرطان لوزالمعده یا کلیه داشته باشد. ممکن است مواد موجود در قهوه مانند کافئین، اسید کافینیک، پلی فنول ها، ترکیبات فرار معطر و ترکیبات دیگر در کاستن از خطرات این قبیل سرطان ها نقشی داشته باشند.

 

 

منبع : روزنامه شرق

گردآوری و تنظیم : مجله و فروشگاه اینترنتی دارنیکو

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود