قهوه کلم بروکلی !

دانشمندان راهی جدید برای مصرف بیشتر سبزیجات پیدا کرده اند!

قهوه کلم بروکلی :دانشمندان راهی جدید برای مصرف بیشتر سبزیجات پیدا کرده اند!

کسیرو (casiro)  و گروه کشاورزی (hort) خلاقیتی برای تبدیل دسته های «زشت» به پودری مناسب برای نوشیدنی و سوپ و پختنی هایی مانند نان ابداع کردند.

کسانی که طرفدار خوردن  کلم بروکلی نیستند، به لطف این پودر تازه تولید شده، هنوز میتوانند از مزایای آن برای سلامتی بهره مند شوند.  این پودر میتواند به قهوه، و سایر نوشیدنی ها، مخلوط ها و دیگر پختنی ها اضافه شود.

بیشتر بوته های کلم بروکلی که در بازار وجود دارد توسط آژانس علمی و دولتی کسیرو استرالیا و گروه کشاورزی خلاق هورت تولید شده است.

هر دو قاشق غذاخوری این پودر، حاوی حدود ۱ قاشق غذاخوری از بروکلی است که حاوی فیبر غذایی مناسب، ویتامین B6، ویتامین E و منگنز است.

یک کافه در ملبورن استرالیا، به تازگی به صورت آزمایشی آن را به قهوه های خود اضافه کرده است.

جان لویید، مدیر اجرایی خلاقان هورت همچنین معتقد است این پودر برای اضافه شدن به شیرینی ها، سوپ ها و پختنی های دیگر نیز ایده آل است.

قهوه کلم بروکلی.jpg 2
قهوه کلم بروکلی.

قهوه کلم بروکلی : راهی برای تامین فیبر بدن!

لویید همچنین در مصاحبه اخیرش گفت که :« تحقیقات نشان میدهد که استرالیایی ها به طور میانگین روزانه سبزیجات مصرف نمیکنند و گزینه ای مانند پودر بروکلی میتواند به این موضوع کمک کند.»

این پودر و طیف وسیعی از میان وعده هایی که به تازگی تولید شده اند، بخشی از پروژه تحقیقاتی ای هستند که هدف آن کاهش زباله های گیاهی  از طریق تولید محصولات خوراکی از محصولات «زشت» است.

پودر کلم بروکلی
پودر کلم بروکلی

یک نظر سنجی کسیرو در سال گذشته نشان داده است که از هر ۵ نفر بزرگسال استرالیایی، چهار نفر کمتر استاندارد  رژیم غذایی کشور میوه و سبزیجات مصرف می کنند.

محقق اصلی CSIRO در پروژه پودر کلم بروکلی، مری آنا آگوستین، گفت که قدم بعدی این است که پودر را توسعه دهیم و آن را در میان یک گروه وسیع مصرف کنندگان آزمایش کنیم.

آنا آگوستین ادامه داد: «این پودرها گزینه ای برای کشاورزانی هم هست که میخواهند محصولاتی با ارزش افزوده و منفعت بالا برای بازار سود آور مواد غذایی تولید کنند.»

تیم کسیرو، و نوآوری هورت در مورد ظرفیت بالقوه  تجاری که با تولید کنندگان و گروه های توسعه دهنده استرالیا که علاقه مند به تولید این پودر در بازار هستند در حال مذاکره اند.

 

منبع: گاردین

ترجمه و تنظیم: دارنیکو

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود