قهوه یا نوشیدنی های انرژی زا ؟

قهوه یا نوشیدنی های انرژی زا ؟

 ۵ دلیل برای آنکه قهوه انتخاب بهتری است!

قهوه یا نوشیدنی های انرژی زا ؟ وقتی صبح از خواب بیدار میشوید یا دچار رخوت بعد از ظهر هستید، منبع انرژی محرک شما کدام است؟
در حالی که ممکن است شما دز مشخصی کافئین را از هر منبعی بخواهید دریافت کنید. اما این که از کجا آن را به دست می آورید هم مهم است.
بعضی ها ممکن است ردبول، مانستر، راک استار، کیک استارت و یا هر نوشیدنی انرژی زای دیگر را انتخاب کنند. ما اینجا در دارنیکو میخواهیم پنج دلیل خودمان را برای انتخاب قهوه بگوییم. (سوپرایز که نشدید؟ )

۱- قهوه کالری ندارد!

علاوه بر کافئین، در اکثر نوشابه های انرژی زا مقداری شکر وجود دارد. که در بلند مدت کمکی به شما نمیکند.
این دست نوشیدنی ها سطح انرژی شما را ناگهان افزایش میدهند. اما این انرژی به سرعت افت پیدا میکند. قهوه برای انرژی پایدار مفیدتر است. لازم هم نیست آن را در محاسبه کالری روزانه خود به حساب بیاورید.

حتی اگر این نوشیدنی ها خود را بدون شکر معرفی و تبلیغ میکنند. شیرین کننده های مصنوعی دارند که بهتر است از رژیم غذایی شما خارج شوند.
اما شما هنوز میتوانید قهوه شیرین و کم کالری خود را داشته باشید. شیرین کننده های طبیعی را امتحان کنید. سعی کنید به جای خامه از شیر، یا شیربادام استفاده کنید که بسیار خوش طعم است.
این ضربه ای مهلک بر تن نوشیدنی های انرژی زاست. آنها همین الان هم روی مرز شکست قرار گرفتند!

این را هم ببینید: کاهش وزن با قهوه

۲- مقدار یکسان کافئین

بسیاری نگران آن هستند که قهوه کافئین کمتری نسبت به این نوشابه ها داشته باشد.
اما طبق گفته caffeineinformer در یک بطری نوشابه ۸۰-۲۰۰ میلی گرم کافئین وجود دارد. و در یک فنجان قهوه حدود ۱۱۰ تا ۱۵۰ میلی گرم. پس احتمالا شما میتوانید مقدار مساوی کافئین از هر دو دریافت کنید.

قهوه و نوشابه های انرژی زا - دارنیکو
قهوه یا نوشیدنی های انرژی زا – دارنیکو

۳- قهوه به صرفه تر است!

حدود ۲۰ قوطی رد بول احتمالا ۱۰۰ هزار تومان برای شما هزینه دارد. با همین مقدار پول شما احتمالا میتوانید ۳۴ فنجان قهوه بخورید. قانع نشدید؟

قهوه و نوشابه های انرژی زا - دارنیکو
قهوه یا نوشیدنی های انرژی زا- دارنیکو

۴- قهوه مواد مضر ندارد.

ممکن است بپرسید “اگر قهوه بخورم، چگونه می توانم تائورین روزانه، جینسینگ و B12 را دریافت کنم؟” خبر خوب این است که شما احتمالا به هیچ کدام نیاز ندارید. برخی از آنها در کافئین وجود دارد و برخی را نیز مطمئن نیستیم نیاز داشته باشید. هر چند B12 یک نوع ویتامین است اما احتمالا شما از رژیم غذاییتان آن را دریافت میکنید. بخشی از سالم بودن کنترل چیزی است که شما به بدن خود میدهید. و شما میدانید در قهوه چه چیزی هست. فقط قهوه!

 

۵- مزه قهوه خیلی بهتر است!

بیایید صادق باشیم. آنها نوشابه انرژی زا را تولید نکردند که طعم میوه های عجیب را ندهند. به همین دلیل است که نام آنها چیزهایی شبیه «unleaded» و یا «Assault» اینهاست. وقتی شما شروع به خواندن این چرندیات میکنید در واقع به جوانه های چشایی خود اعلان جنگ کرده اید.

قهوه و نوشابه های انرژی زا - دارنیکو
قهوه یا نوشیدنی های انرژی زا – دارنیکو

 

 

جنگ را تمام کنید! ما آماده ایم که پیروزی قهوه را بر نوشیدنی ها انرژی زا اعلام کنیم. بار بعدی که خواستید به خود انرژی تزریق کنید بهترین گزینه را انتخاب کنید. بدن شما سپاسگزارتان خواهد شد!
و همیشه به یاد داشته باشید که اگر طعم قهوه را دوست ندارید میتوانید یک شات اسپرسو را جایگزین کنید. تفاوت های زیادی بین طعم اسپرسو و قهوه وجود دارد.

منبع: atlascoffeeclub

ترجمه و تنظیم : دارنیکو

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود