نسله (Nestle) پای معامله با استارباکس (starbucks) برای فروش قهوه

نسله (Nestle) پای معامله با استارباکس (starbucks) برای فروش قهوه

 

نسله بزرگترین کمپانی قهوه جهان در آستانه معامله با استار باکس، دیگر شرکت بزرگ قهوه دنیا قرار دارد. این معامله شامل حق فروش قهوه های بسته بندی شده و نوشیدنی های نستله در سوپرمارکت های وابسته به کمپانی استارباکس می باشد.

بنابرگزارش بلومبرگ فروش انبوه قهوه در این معامله، فروش به هیچ یک از زنجیره های مبتنی بر سیاتل که شامل بیش از ۲۸ هزار کافه است را شامل نمی گردد.

پیش بینی های در آمدی 

براساس نظر تحلیل گران و بر اساس پیش بینی های در آمدی استارباکس، این معامله میتواند علاوه بر احتساب پرداخت مالیات،  ۳٫۸ میلیارد دلار برای کمپانی استار باکس سود آوری داشته باشد.

اهداف کمپانی استارباکس

شرکت استارباکس  اعلام کرده است سود حاصل از این قرارداد را برای تسریع در باز خرید سهام  اختصاص خواهد داد .

استارباکس به تازگی گزارش سه ماهه ای از کاهش جهانی دادو ستد برای ایجاد کافه ها ارائه کرده است ودر صدد اصلاح تجارت خویش به سمت سود بیشتر می باشد.این شرکت به تازگی برند چای تازو  را به یونیلور به ارزش ۳۸۴ میلیون دلار فروخته است و به دنبال بستن فروشگاه های خرده فروشی نا کارآمد است.

چند سال پیش  استار باکس قراردادی را برای فروش بسته های قهوه خود تا سال ۲۰۱۴ باشرکت کرافت فودز بست اما در سال ۲۰۱۱ به دنبال سیاست های اصلاحی خود  از این قرارداد خارج گردید و ملزم به پرداخت جریمه به مبلغ  ۲٫۷۶ میلیارد دلار گردید .

اهداف کمپانی نسله

نسله با انجام این معامله سعی در جذب مشتریان آمریکایی و بازار ایالات متحده دارد.نسله همچنین به عنوان یکی از شرکت های بزرگ محصولات بسته بندی شده غذایی همکاری های دیگری را با کمپانی های آمریکایی داشته است که به عنوان مثال میتوان از فروش برند  جنرال میلز و هگن داز در ایالات متحده نام برد.

چشم انداز تجارت قهوه 

همکاری  این دو رقیب بزرگ در عرصه ی قهوه میتواند تاثیر مثبتی درگسترش هر دو شرکت و رسیدن به اهداف و درآمد بیشتر باشد.

 

 

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود