هفت راه برای آن که بیدار بمانید!

قهوه برای بیدار ماندن : فصل امتحانات نزدیک است و بسیاری از ما تمام انرژی خود را برای مطالعه دروس گذاشته ایم برای همین روزها. اما چه کسی است که به کمی بیشتر بیدار ماندن در این روزها احتیاج نداشته باشد؟
اصولا! تا کنون شده است که نیاز داشته باشید که بیدار بمانید؟
بیایید با آن رو به رو شویم. همه ما در چنین موقعیتی بوده ایم. ما نمیتوانیم هر ثانیه از زندگیمان را فعال باشیم. گاهی اوقات نیز هیجان زیادی را در خواب آلودگی تحمل کنیم.
به هر حال، شما نمیتوانید در یک جلسه کاری، یا هنگام نوشتن یک مقاله، یا شب قبل از امتحان بخوابید.
ما این جا چند راه معقول برای بیدار ماندن در لحظات کم و بیش هیجان انگیز زندگی به شما پیشنهاد میدهیم.

هفت راه حل برای آنکه بیدار بمانید.

۱-کافئین! قهوه برای بیدار ماندن را امتحان کنید.

بله! همان پیشگویی قدیمی. هرچند یک نوشیدنی انرژی زا نیست. اما یک فنجان چای، یا یک فنجان قدیمی قهوه خوب، این چیزها مطمئنا به شما در بیدار ماندنتان کمک میکند. کافئین یک محرک روانگردان است که، هوشیاری و توجه را افزایش میدهد. و در بالابردن سطح تمرکز و انرژی تواناست.

یکی از نکات مهم در مورد این مسئله، اثر کوتاه مدت کافئین است. یک فنجان قهوه میتواند شما را دو یا سه ساعت بیشتر بیدار نگاه دارد. و بعد از آن سطح انرژی شما ناگهان افت میکند. اما به هر حال در زمانهای فشار انتخاب خوبی است.

قهوه برای بیدار ماندن -دارنیکو
قهوه برای بیدار ماندن -دارنیکو

۲- آدامس

اگر به دنبال یک راه ساده تر برای بیدار ماندن در مدرسه یا محل کار میگردید. آدامس در این مورد به شما کمک میکند. جویدن یک تکه آدامس ثابت کرده است که میتواند مردم را در شرایط خستگی و فشار، بیدار و متمرکز نگه دارد. دلیل آن نیز افزایش گردش خون در سر به دلیل تحریک عضلات صورت است.
و از آنجایی که جویدن آدامس، شبیه نفس کشیدن و پلک زدن نیست، مغز را کمی تحریک میکند. هر چند شما متوجه نشوید.

۳- ورزش

بالا بردن گردش خون، یک راه عالی برای پراندن سریع خواب است. اگر متوجه شدید که خواب آلودید، چند پروانه سریع بزنید یا چند درازنشست را امتحان کنید. این کارها باعث میشود که ضربان قلب شما افزایش پیدا کند و خون بیشتری به مغزتان برسد.
اگر در یک جلسه کاری هستید و نمیتوانید ورزش کنید، جایگزین های خلاقانه برای حرکت کردن پیدا کنید. روی صندلی خود بچرخید. پاهایتان را تکان بدهید. انگشت بزرگ پایتان را باز و بسته کنید. استفاده از عضلاتی که اپی نفرین (آدرنالین) آزاد میکنند.

استارباکس رزرو Starbucks Reserve
قهوه برای بیدار ماندن

یک راه خوب برای هوشیار شدن است.

۴- حرکات کششی

کشش یکی دیگر از راه های عالی است که شما می توانید خود را در طول، مثلا، ارائه بسیار پاورپوینت بسیار طولانی، تقویت کنید. مزایای زیادی برای کشش وجود دارد: ابتدا کشش باعث می شود که شما عمیق تر از حد معمول نفس بکشید. این بدن شما را با یک منبع کافی اکسیژن فراهم می کند، که برای کمک به بیداری شما ضروری است.

دوم، کشش، استرس هایی را که در عضلات شما ذخیره می شود آزاد می کند. سوم، مطالعات نشان داده اند که کشش با فعال کردن سیستم لنفاوی بدن ، مسئول پاک کردن بدن شما از آلاینده ها است.
بنابراین در جلسه کسب و کار بعدی خود، آسمان را لمس کنید.(دستهایتان را بالا ببرید.) شانه های خود را بچرخانید. یا مچ دست و مچ دست دیگر خود را بچرخانید. به یاد داشته باشید که در تنفس خود تمرکز کنید و هر کششی را برای ۲۰-۳۰ ثانیه نگه دارید.

۵- موزیک

یک موزیک با انرژی با صدای بلند میتواند شما را بیدار کند. موزیک با تحریک حس شنوایی شما ، مغز را فعال میکند. اگر میخواهید بیدار بمانید آهنگهای “whale songs” را متوقف کنید و یک آهنگ با میزان “باس” زیاد پلی کنید. این اهنگها مغز شما را تحریک میکند. البته سعی کنید از هدفون استفاده کنید تا اطرافیانتان را آزار ندهید.

۶- سبک زندگی خود را عوض کنید.

اگر به دنبال یک راه حل طولانی مدت و موثر میگردید. تغییر سبک زندگی میتواند در طولانی مدت، میزان تمرکز شما را در لحظات هیجان انگیز زندگیتان افزایش بدهد. و این بدان معنی است که لازم نیست چند فنجان پشت سرهم قهوه بخورید و یا به طور مداوم به “پرواز بمب افکن” گوش بدهید.
به اندازه کافی غذا بخورید تا مطمئن شوید برای کل روز انرژی دارید. و اگر شب به اندازه کافی بخوابید، فاکتور مهمی برای بیدار ماندن در طول روز را پیدا کرده اید. کم خوابیدن ، یا خیلی خوابیدن، هر دو باعث تنش در روز شما خواهد بود.

قهوه برای بیدار ماندن -دارنیکو
قهوه برای بیدار ماندن -دارنیکو

۷- چرت قدرتمند!

از وقتی این متن را شروع کردیم به نظر میرسید باید به یک راه قوی برسیم! «چرت قدرتمند» . چرت قدرتمند، یک خواب سریع و کوتاه مدت است (کمتر از بیست دقیقه) .
چرت کوتاه، میتواند به میزان هوشیاری شما را تا حد زیادی بالا ببرد.

باید مراقب باشید. بیش از ۲۰ دقیقه خوابیدن شما را از هر زمانی خسته تر خواهد کرد. یا اگر رئیستان در حالی که سرتان را روی میز گذاشته اید و خوابید شما را پیدا کند، بیش تر از هر زمانی برای خوابیدن وقت خواهید داشت!

قهوه برای بیدار ماندن -دارنیکو
قهوه برای بیدار ماندن -دارنیکو

نکته آخر

امیدوارم بتوانید تا پایان این مقاله بیدار شوید. امیدواریم که این راهنمایی ها مفید باشد، گاهی اوقات شما در خلال یک نمایش مهم، یا در هنگام نوشتن یک تحقیق، پیشنهاد خوبی میشنوید.
فقط سعی نکنید همه را باهم انجام دهید. ما توصیه نمیکنیم چند فنجان قهوه بنوشید، ۵۰ دراز نشست را انجام بدهید، و سپس در حالی که به خواب می روید، به متالیکا گوش دهید.
در حالی که یک شیوه زندگی سالم و یک خواب شبانه بهترین راه برای حفظ عملکرد حداکثر عملکرد ذهنی است، استفاده از یکی از پیشنهادات اضافی بالا باید به اندازه کافی برای کمک به بیدار شدن شما تا زمانی که روز کاری شما تمام شده است یا اولین کار شما کامل شود، کافی باشد.

 

منبع: scribendi

ترجمه و تنظیم : دارنیکو

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود