همه چیز در رابطه با قهوه فرانسه

قهوه فرانسه یکی از بهترین و پر طرفدارترین نوشیدنی های جهان!!!

همان طور که در مطالب قبلی و در مورد قهوه ی اسپرسو و ترک توضیح دادیم، لازم است در ابتدای این مطلب نیز قبل از هر چیز یاد آوری نماییم که قهوه ی فرانسه به نوع و جنس دانه ی قهوه ارتباطی ندارد و این تنها نامی است که برای روشی از تهیه ی قهوه انتخاب شده است.

به عبارت ساده تر قهوه ای که به روش فرانسوی دم شد به احترام ابداع کننده های فرانسوی این روش قهوه ی فرانسه می نامند. همچنین قهوه فرانسه را قهوه چکه ای DRIP COFFEE نیز می گویند.

قهوه فرانسه french coffee
قهوه فرانسه french coffee

تاریخچه کوتاه قهوه فرانسه

به مدت صد ها سال تهیه ی یک فنجان قهوه کار آسانی بود؛ قهوه روست داده شده و آسیاب شده را داخل یک تابه یا محفظه ی گلدانی کوچک میریختند و بعد از آن آب داغ را اضافه میکردند. سپس با قرار دادن دری بر روی محفظه ای که برای این کار طراحی شده بود، اجازه میدادند فرآیند آماده شدن قهوه شکل بگیرد.

در حدود سال ۱۷۱۰ و در فرانسه، برای اولین بار روند دم کردن قهوه به صورت تزریقی ابداع شد.

به صورتی که قهوه ی آسیاب شده را در داخل کیسه ای پارچه ای قرار دادند و با اضافه کردن آب داغ به آن زمینه را برای دم شدن بهتر قهوه و رسیدن به نوشیدنی خوش طعم تر فراهم نمودند. با این وجود همچنان در قرن ۱۹ و حتی قسمتی از قرن ۲۰ میلادی هنوز بسیاری از روش پیشین استفاده میکردند.

تلاش برای دم کردن بهتر قهوه

فراگیری روش ابداع شده و بسیاری از نو آوری های دیگر در این زمینه تا حد زیادی به کمک های ژان باپتیستا دبلوی(Jean Baptiste de Belloy) اسقف اعظم پاریس در قرن ۱۸ میلادی مدیون است که عقیده داشت قهوه باید به بهترین روش دم شود.

در سال های پس از آن تلاش مخترعین برای با کیفیت تر شدن و همچنین ساده تر شدن استفاده از این روش افزایش پیدا کرد و همچنین آزمایش های مختلفی برای پیدا کردن بهترین نوع فیلتر که کمترین تاثیر را روی طعم قهوه بگذارد انجام شد.

مخترعی فرانسوی قهوه جوشی با استفاده از پمپاژ آب را ابداع نمود، مخترعی آمریکایی که ساکن پاریس بود اولین نمونه از French Drip Pot را ابداع نمود و مخترع فرانسوی دیگری نیز توانست فیلتری فلزی را به استفاده برساند.

قهوه فرانسه DRIP COFFEE
قهوه فرانسه DRIP COFFEE

چگونه قهوه فرانسه مطبوعی داشته باشیم؟

مرحله ی اول؛ انتخاب میزان برشتگی Roast :

برای تهیه ی قهوه فرانسه ابتدا به دانه ی قهوه ای احتیاج داریم که به صورت نیمه برشته تفت داده شده باشد که در اصطلاح مدیوم روست Medium Roast نامیده میشود.در این حالت قهوه به تیرگی قهوه معمول مورد استفاده برای تهیه ی اسپرسو نمیرسد و خامی اولیه را نیز نخواهد داشت.

البته ناگفته نماند که همان طور که گفته شد قهوه ی فرانسه یک روش دم کردن قهوه است و میتوان در آن از قهوه ی تیره و با درجه ی برشتگی بالا (Dark Roast) و همچنین قهوه ی روشن و با درجه ی برشتگی پایین (Light Rost) نیز استفاده کرد و انتخاب درجه ی تفت دادگی آن کاملا به ذائقه ی شخص مصرف کننده ی قهوه و سلیقه اش در انتخاب عطر و طعم و میزان تلخی نوشیدنی وابسته است.

اما شیوه ی کلی تهیه ی قهوه فرانسه در اکثر نقاط با استفاده از دانه ی مدیوم روست قهوه است.

حتی در کشور ما بسیاری از قهوه فروش ها دانه های قهوه با روست مدیوم را قهوه فرانسه معرفی میکنند.

درجه استاندارد آسیاب قهوه فرانسه

درجه ی آسیاب کردن قهوه ی فرانسه باید کمی درشت تر از قهوه ی اسپرسو انتخاب شود.

همچنین یکنواخت بودن آسیاب شدگی قهوه از اهمیت بالایی در نتیجه ی نهایی قهوه ی دم شده برخوردار است.

برخلاف مطلب ذکر شده در انتخاب میزان برشتگی دانه که مصرف کننده امکان تغییر روش کلی بر اساس ذائقه ی خود را داشت، در این قسمت نمیتوان از آسیاب شدگی خیلی ریز تر یا خیلی درشت تر استفاده نمود چرا که باعث افت کیفیت نوشیدنی تهیه شده خواهد شد.

البته لازم به ذکر است که میتوان در محدوده ی مشخصی در آسیاب، از قهوه کمی ریز تر یا درشت تر استفاده نمود.

بالطبع قهوه ی ریز تر زود تر دم کشیده و طعم بیشتری آزاد میکند و قهوه ی درشت تر نیز دیرتر دم خواهد کشید.

در صورت استفاده از قهوه ی زیاد آسیاب شده یا به اصلاح قهوه ی نرم، در هنگام دم کردن قهوه خواهد سوخت و همچنین در صورت استفاده از قهوه ی خیلی درشت نیز قهوه دم نخواهد کشید.

چه مقدار قهوه و چه مقدار  آب احتیاج داریم؟

تحقیقات انجمن تخصصی قهوه آمریکا (SCAA) به روشی ایده آل برای تهیه مطبوع ترین نوع قهوه رسیده است که بر اساس آن به علاقه مندان قهوه توصیه میکند به ازای هر ۱٫۹ لیتر آب بین ۹۰ تا ۱۲۰ گرم قهوه آسیاب شده استفاده نمایند.

این تحقیقات بر اساس ذائقه ی تعداد زیادی از افراد انجام شده است که بهترین طعم قهوه را زمانی حس میکنند که بین ۱٫۱۵ تا ۱٫۳۵ درصد مواد جامد محلول (TDS) در نوشیدنی موجود است.

آسان تر بگوییم به ازای هر ۱۰۰ میلی لیتر آب ۴٫۷ تا ۶٫۳ گرم قهوه مورد نیاز خواهد بود.

بهتربن دمای آب برای قهوه فرانسه چیست؟

همچنین در مورد درجه حرارت آب نیز بهترین حرارت برای دم کردن قهوه را ۹۳ درجه ی سانتیگراد پیشنهاد میدهد.

در زمینه ی درجه حرارت آب نیز میتوان اضافه کرد که این هم از مواردی است که بر اساس سلیقه ی مصرف کننده  امکان تغییر خواهد داشت. به طوری که میتوان از آب با درجه حرارت ۸۰ تا ۹۵ درجه سانتیگراد استفاده نمود.

طبیعتا استفاده از آب ۹۵ درجه باعث میشود طعم بیشتری از قهوه گرفته شده و در نتیجه قهوه تلخ تر خواهد شد. همچنین استفاده از آب ۸۰ درجه نیز نتیجه ای عکس آن خواهد داشت.

توجه داشته باشید در صورت استفاده از آبی با درجه حرارت خارج از بازه ی گفته شده، قهوه ی تهیه شده یا میسوزد و یا دم نخواهد کشید.

مرحله ی پایانی؛ استفاده از قهوه ساز :

سبک دم کردن فرانسوی شباهت بسیار زیادی به سبک دم کردن چای بین ایرانی ها دارد.

از روش های دیگری نیز میتوان استفاده کرد که به برخی از آن ها در پایان مطلب اشاره خواهیم کرد.

قهوه ساز فرانسه COFFEE MAKER

اما برای تهیه ی قهوه ی فرانسه به روش استاندارد و اصلی نیاز به یک قهوه ساز یا قهوه دم کن داریم که در بسیاری از خانه ها موجود است و با روش Auto Drip قهوه ی مطبوعی برای به ارمغان خواهد آورد.

در این دستگاه آب مستقیماً بر روی قهوه‌ای که درونِ فیلتر یا صافی‌ای کاغذی در بخش بالایی دستگاه قرار دارد، ریخته می‌شود. آب در محفظۀ مخصوص به طرف المنت گرمایشی در کف دستگاه فشار می آورد.

قهوه ساز فرانسه cafe
قهوه ساز فرانسه cafe

نکته ای که باید اضافه کرد دستگاه های قهوه ساز معمولا یک صافی فلزی دارند اما برای بالا بردن کیفیت بهتر است از فیلتر کاغذی یکبار مصرف استفاده کنیم.

آب داغ از یک لوله در بالای دستگاه خارج میشود و سپس از صافی عبور کرده، به پائین میریزد.

در نهایت، قهوه در یک لیوان یا قوری جمع آوری میشود. قهوه بر اثر نیروی جاذبه به درون پارچی شیشه‌ای به زیر می‌چکد؛ یعنی به جایی که بر روی صفحه‌ای داغ قرار داده شده که قهوه را در دمایی بهینه نگه می‌دارد تا بتوان در هر زمانی از روز، آن را نوشید. همچنین امکان استفاده از قهوه‌های کیسه‌ای وجود دارد که استفاده از این کیسه‌ها، درست‌کردن قهوه و تمیزکردن دستگاه را آسان‌تر می‌سازد.

دیگر روش های دم کردن قهوه فرانسه

همان طور که گفته شد با استفاده از دستگاه ها و روش های دیگری نیز میتوان به نتیجه ای مشابه استفاده از قهوه ساز یا Auto Drip رسید که استفاده از دستگاه V60 از آن جمله است.

V60 hario
V60 hario

همچنین با استفاده از دستگاه کوچک و خانگی فرنچ پرس FRENCH PRESS  نیز میتوان نتیجه مطلوبی به دست آورد.

فرنچ پرس french press
فرنچ پرس

در این دستگاه معمولا از قهوه ای با درجه آسیاب کمی درشت تر نسبت به قهوه فرانسه استفاده میکنند و جالب اینجاست که طبق تحقیقات انجام شده بیشترین خواص قهوه در این روش آزاد میشود.

در نبود همه ی این امکانات، شما میتوانید از قوری مخصوص دم کردن چای نیز برای تهیه ی قهوه استفاده کنید.

در این روش نیز کافیست قهوه ی آسیاب شده در در قوری ریخته و بعد آب داغ را اضافه نمایید و به آرامی شروع به هم زدن نمایید. پس از چند دقیقه قهوه ی شما دم کشیده است.

نکات آخر

قهوه ی فرانسه معمولا به رقیقی چای است.

نسبت به روشهای اسپرسو و ترک با حجم بیشتری سرو می شود.

در آن نه از کف روی سطح قهوه خبری هست و نه از لرد ته فنجان.

میتوان آن را همراه با قند یا شکر بنوشیم و گزینه مناسبی همراه با صبحانه است.

همچنین به آسانی آن را با شیر سرد و گرم مخلوط نموده و به طعم دلخواه خود رسید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود