پیشگیری از سرطان کبد با نوشیدن یک فنجان قهوه در روز

فواید قهوه

نوشیدن یک فنجان قهوه در صبح می تواند بسیار انرژی بخش و خوشایند باشد اما در کنار  این خوشایندی  محققان معتقدند نوشیدن قهوه می تواند کاهش خطر ابتلا به بیماری هایی از جمله دیابت نوع ۲،نارسایی های کبدی و سرطان کبد را به دنبال داشته باشد.

با دانستن این  موضوع که ۴۰۰ میلیارد فنجان قهوه در سال مصرف  می گردد میتوان فهمید که قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است.

فواید قهوه

نتایج بررسی دانشمندان نشان میدهد که قهوه می تواند در برابر بیماری های مانند دیابت نوع ۲، پارکینسون، بیماری کبد و سرطان کبد نفش پیشگیرانه داشته باشد و باعث تقویت سلامت قلب گردد. در ادامه به صورت مجزا به نقش پیشگیرانه قهوه در ابتلا به این بیماری ها خواهیم پرداخت.

۱-قهوه و دیابت

قهوه میتواند باعث پیشگیری و درمان دیابت نوع ۲ گردد. محققان سازمان UCLA متوجه شده اند که نوشیدن قهوه باعث افزایش سطح پلاسمایی گلوبولین اتصال دهنده ی هورمون جنسی (SHBG) می گردد و با کنترل فعالیت بیولوژیکی هورمون های جنسی بدن (تستوسترون و استروژن) نقش مهمی در پیشگیری از دیابت نوع ۲ ایفا می نماید.

یکی از نویسندگان این پژوهش به نام دکتر سیمین لیو  می گوید:

” ارتباط معکوس بین مصرف قهوه و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ وجود دارد.”

۲-قهوه و بیماری پارکینسون

محققان ایالات متحده در یک پژوهش ارتباط بین مصرف قهوه و خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را ارزیابی کردند.آن ها به این نتیجه رسیدند که مصرف کافئین و قهوه احتمال بروزبیماری پارکینسون را کاهش می دهد.

طبق مطالعه انجام شده در موسسه تحقیقات مرکز بهداشت دانشگاه مک گیل ( RI MUHC) که در مجله Neurology منتشر شد ، مشخص شد کافئین موجود در قهوه می تواند حرکات بدن افراد مبتلا به پارکینسون را به کنترل در آورد.

۳-قهوه و سرطان کبد

پژوهشگران ایتالیایی به این نتیجه رسیدند که مصرف قهوه خطر ابتلا به سرطان کبد را در حدود ۴۰ در صد کاهش می دهد و چنان چه سه فنجان در روز مصرف گردد خطر ابتلا به سرطان کبد به بیش از ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت.

دکتر کارلو لا  محقق موسسه تحقیقاتی بیوتکنولوژی میلان  می گوید:

“تحقیقات ما ادعا های کذشته مبنی بر مفید بودن قهوه برای  کبد را تایید می کند”

۴- قهوه و بیماری کبد

مصرف منظم قهوه خطر ابتلا به یک بیماری نادر کانال صفراوی کبد به نام کلانژیت اسکلروزیس اولیه ( PSC) را کاهش می دهد.

یک مطالعه در پژوهشگاه Kaiser permanente در کالیفرنیا نشان می دهد که قهوه می تواند احتمال ابتلا به سیروز کبدی برای مصرف کنندگان الکل را ۲۲ درصد کاهش دهد .

طبق این تحقیق نشان داده شده است که یک ماده در قهوه وجود دارد که از سیروز محافظت می کند به ویژه از سیروز الکلی!

۵-قهوه و سلامت قلب

محققان مرکز پزشکی دایکسون (BIDMC) و دانشکده بهداشت عمومی هاروارد به این نتیجه رسیدند که مصرف متعارف قهوه می تواند از نارسایی قلب جلوگیری نماید.

افرادی که چهار فنجان اروپایی  قهوه در روز مصرف می کنند ۱۱ درصد کمتر نسبت به افرادی که مصرف قهوه ندارند به نارسایی های قلبی دچار می­گردند.

البته محققان تاکید کردند که فواید قهوه مانند هر ماده غذایی دیگر به میزان مصرف آن بستگی خواهد داشت.

 

سایر فواید قهوه

  • جلوگیری از مرگ زود رس
  • محافظت در برابر سیروز
  • کاهش خطر ابتلا به بیماری ام-اس
  • محافظت در برابر سرطان روده بزرگ

 

منبع   : medicalnewstoday

دارنیکو مفتخر است که ارائه دهنده ی تازه ترین قهوه ی مرغوب جهان در بازار ایران می باشد، چنان چه قصد خرید قهوه دارید کلیک کنید ….

 

http://darniko.com/

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود