چطور از قهوه نگهداری کنیم؟

نگهداری از قهوه : برای خوردن یک فنجان قهوه عالی، از خرید دانه های قهوه با کیفیت و نگهداری آنها با با شیوه صحیح شروع کنید. تا فنجانی با بهترین طعم و عطر داشته باشید.

قهوه را در جای خنک و بدون هوا نگهداری کنید.

بزرگترین دشمن دانه های قهوه شما، هوا، گرما، نور و رطوبت است.
برای اینکه تازگی و طعم قهوه تازه رست شده تا حداکثر زمان ممکن حفظ شود، آن را در ظروف در دار تیره که هوا در آن نفوذ نکند در دمای اتاق نگهداری کنید. دانه های قهوه میتوانند زیبا باشند اما نور باعث میشود که آنها طعم و کیفیت خود را از دست بدهند.
پس آن را در یک مکان تاریک و خنک نگه دارید. حتی یک کابینت نزدیک اجاق نیز خیلی گرم است. پس آن را در کمدی که تنها خورشید بعد از ظهر به آن میتابد نگهداری کنید.
بسته بندی های خرده فروشی قهوه نیز برای نگهداری طولانی مدت ایده آل نیست. در صورت امکان از بسته های بدون هواگیری استفاده کنید.

 

مقدار مناسب بخرید.

قهوه از دست دادن تازگی خود را بلافاصله بعد از رست شدن آغاز میکند. سعی کنید مقدارهای کمتری از قهوه رست شده بخرید و مداوم خرید کنید. برای هر بار خرید مقدار مناسب برای یک یا دو هفته خوب است.

هوا برای کیفیت قهوه شما بسیار بد است. اگر دوست دارید که در ظرفی در دسترس قهوه خود را نگهداری کنید بهترین راه حل این است که مقداری را در ظرفی کوچک و در دسترس و میزان بیشتر را در یک ظرف با اکسیژن کم قرار دهید.
این کار مخصوصا از این جهت مهم است که اگر قهوه آسیاب شده بخرید بیشتر در معرض اکسیژن قرار میگیرد. اگر دانه های قهوه سالم خریدید، تنها به میزان مصرف همان وعده آن را آسیاب کنید.

دانه های قهوه را فریز کنیم؟

تازگی یکی از عوامل موثر کیفیت یک فنجان قهوه است. کارشناسان معتقدند که قهوه باید تا جای ممکن بلافاصله بعد از رست شدن مصرف شود. به خصوص زمانی که بسته بندی اورجینال آن باز شده و در معرض هوا قرار میگیرد.
در حالی که دیدگاه های مختلفی در مورد هوا یا اینکه قهوه نباید در یخچال نگهداری شود و یا فریز شود وجود دارد. نکته اصلی این است که قهوه به علاوه باید از نور و رطوبت و هوا نیز در امان باشد.

بیشتر بسته بندی های خانگی، از حداقل مقدار کمی از اکسیژن مصون نیستند. که نشان میدهد چرا غذاها مدت طولانی میتوانند در فریزر دوام بیاورند. به علاوه اگر تصمیم گرفتید که قهوه تان را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید مطمئن شوید کمترین میزان اکسیژن را دریافت میکنند. و به سرعت مقداری را که برای یک هفته و نه بیشتر نیاز دارید از آن جدا کنید و دوباره به فریزر برگردانید. قبل از آنکه غشای طبیعی خود راکه بر اثر فریز شدن بر آن تشکیل شده از دست بدهد.
به علاوه بدانید که فریز کردن قهوه تان فرایند دم کردن آن را تغییر نمیدهد!

 

منبع : ncausa.org

ترجمه و تنظیم از : دارنیکو

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود