۵ دلیل که قهوه برای ورزشکاران مفید است.

۵ فایده قهوه برای ورزشکاران

قهوه برای ورزشکاران : به عنوان یک ورزشکار احتمالا، استراتژی شما برای نوشیدن به شیر و آب و نوشیدنی های پروتئینی و Gatorade خلاصه میشود. اما تحقیقات نشان میدهند که تاثیر یک فنجان قهوه به هنگام صبح میتواند تاثیر بسیار مثبتی برای شما داشته باشد. در این جا ۵ دلیل برای آنکه قهوه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید آورده ایم.

۱-قهوه میزان دردی را که شما هنگام تمرین احساس میکنید را کاهش میدهد.

در حالی که سخت تمرین میکنید، عضلاتتان شما را وادار به توقف میکنند. کافئین میتواند این میزان این درخواست بدن شما را کاهش بدهد. بر اساس تحقیقات منتشر شده در مجله بین المللی ورزش و تغذیه در سال ۲۰۰۹، دریافت مقدار معینی از کافئین( مانند کافئین موجود در یک فنجان قهوه)، توسط کسانی که بین کم تا متوسط کافئین دریافت میکنند، میتوان میزان درد ماهیچه ها را کاهش بدهد. البته اگر قبل از ورزش مصرف شود. فقط به یاد داشته باشید که یک “فنجان” دقیقا همان است: ۸ اونس، یک لیوان کوچک.

۲- قهوه همچنین باعث کاهش درد بعد از ورزش میشود.

تحقیقات منتشر شده در شماره فوریه ۲۰۰۷ نشریه درد نشان می دهد که دوزهای متوسط کافئین (حدود دو فنجان قهوه) می توانند درد پس از ورزش را تا ۴۸ درصد کاهش دهند. این مطالعه اثرات کافئین را بر روی یک گروه از ۹ دانشجوی دانشکده زن که به طور منظم مصرف کننده کافئین نیست و به طور منظم از لحاظ جسمی فعال نیست، مورد بررسی قرار داد.

افراد در تمرین متوسطی شرکت کردند. سپس یک یا دو روز بعد آنها یک قرص کافئین یا یک پلاسبو مصرف کردند و یک ساعت بعد تمرینات چهارگوشه را انجام دادند – برای اولین بار برای تولید نیروی حداکثر، سپس برای تولید حداکثر نیروی. در مقایسه با افراد دارونما، افرادی که کافئین دریافت کرده اند ۴۸ درصد کاهش درد در تمرینات حداکثری و ۲۶ درصد کاهش درد در تمرینات زیر حداکثر توان، داشته است.
اگر شما در فصل گذشته وقت خود را با ایکس باکس صرف کردید، پس از اولین تمرین های خود در سالن بدنسازی، قهوه ممکن است راهی آسان برای کاهش درد باشد.

قهوه برای ورزشکاران - دارنیکو
قهوه برای ورزشکاران – دارنیکو

۳-قهوه به سوخت و ساز شما کمک میکند.

شما برای شکستن پروتیئن بعد از ورزش مسابقه میدهید. اما ممکن است بخواهید آن را با یک سیب زمینی شیرین عوض کنید. حداقل بر اساس تحقیقات منتشر شده در سال ۲۰۰۸ در مجله فیزیولوژی کاربردی. این تحقیق نشان داد که ورزشکاران که پس از ورزش قهوه مصرف می کردند، حدود ۶۶ درصد بیشتر از گلیکوژن عضلانی را نسبت به افرادی که ۴ ساعت بعد از تمرین مصرف داشتند، مصرف کردند. دکتر هاولی، نویسنده ارشد این تحقیق، در یک نشست خبری گفت: “اگر ۶۶ درصد سوخت بیشتر برای تمرین یا رقابت روز بعد باشد، هیچ مشکلی وجود ندارد که شما سریعتر پیش بروید.

۴- قهوه خستگی را به تاخیر می اندازد.

یک تمرین اضافی، بعد از یک جلسه تمرین سخت، مشکل تر از چیزی است که تصور میکنید. اما مقداری کافئین که در یک فنجان قهوه نیز وجود دارد ، میتواند تا اخرین لحظات شما را با انرژی نگاه دارد. دانشگاه کانورتی انگلستان در سال ۲۰۱۲ منتشر کرده است. در این تحقیق ۱۳ مرد جوان شرکت داشته اند و طبق آن کسانی که کافئین دریافت نکردند، بسیار سریعتر آز کسانی که دریافت کرده اند خسته میشوند.

مایکل دانکن، مدرس ارشد علوم ورزشی در دانشگاه اکستر در انگلستان و نویسنده اصلی این مطالعه، در مصاحبه ای با Essential، گفت: “اساسا ما متوجه شدیم که با نوشیدنی کافئین، فرد توانایی سرمایه گذاری بیشتر را دارد. آنها در جلسه تمرینی کار بیشتری را انجام می دادند و وقتی جلسه به پایان رسید، در حضور نوشیدنی کافئین، آنها از لحاظ روانشناختی آمادگی دوباره رفتن به تمرین را داشتند.”

قهوه فرانسه
قهوه برای ورزشکاران

۵-قهوه به شما در کاهش وزن کمک میکند.

بر اساس تحقیقات سال ۲۰۱۲ که در نشست ملی و نمایشگاه انجمن شیمی آمریکایی (ACS) ارائه شده است، افرادی که اضافه وزن داشته اند، با مصرف “مقدار یک اونس دانه های قهوه ای زمین” می تواند وزن قابل توجهی از دست بدهد – شرکت کنندگان در این مطالعه خاص حدود ۱۰٪ از وزن خود را کم کردند.

این مطالعه بر روی ۱۶ مرد و زن چاق با سن ۲۲-۲۶ سال انجام شد. همه شرکت کنندگان از طریق دوز بالای عصاره قهوه (۱۰۵۰ میلی گرم)، دوز کم عصاره قهوه (۷۰۰ میلی گرم) و یک پلاسبو در فواصل شش هفته برای ۲۲ هفته طول کشیدند. عادت های مصرف کالری و ورزش آنها تغییر نکرده است.

پس از ۲۲ هفته، شرکت کنندگان به طور متوسط ۱۷ پوند از دست دادند، به طور متوسط کاهش چربی بدن ۱۶ درصد. “بر اساس نتایج ما، مصرف یک کپسول عصاره قهوه سبز در روز، در حالی که خوردن یک رژیم غذایی با کم چرب، سالم و ورزش منظم، به نظر می رسد یک راه امن، موثر و ارزان برای از دست دادن وزن است”، جو وینسون، Ph.D .، در جلسه ACS (همانطور که در این نشریه مطرح شده است ) گفت.

خواندنی های بیشتر : verywellfit.com

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

درج یک پاسخ

ایمیل شما به طور عمومی نمایش داده نمی شود